Meteorolojiden 19 ile sarı kodlu uyarı: Ani sel, su baskını, yıldırım…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son verilere göre ülke genelinde hava durumu parçalı ve çok bulutlu geçecek..

Akdeniz, İç Anadolu, Trakya ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Denizli ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; pazar günü öğle saatlerinden sonra Orta ve Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Artvin’in doğu kesimlerinde ve İç Anadolu’nun güneyinde yer yer kuvvetli olması öngörülüyor.

19 İLE SARI KODLU UYARI

Meteorolojiden 19 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Sarı kodlu uyarılan iller şöyle:

Adana, Ağrı, Antalya, Ardahan, Burdur, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde, Osmaniye ve Van

HAVA SICAKLIĞI

Yağışlı havayla birlikte hava sıcaklığının iç kesimlerde biraz düşmesi, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

“TEDBİRLİ OLUN” UYARISI

Yurttaşlardan ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları talep edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir