İsmail Kartal: Sahada şampiyon olunmadığını gördük

Süper Lig’de şampiyonluk umudunu son haftaya kadar koruyan Fenerbahçe, 38. ve son haftada İstanbulspor’la karşı karşıya geldi. Maçı 6-0 kazanan Fenerbahçe, Galatasaray’ın şampiyon olduğu ligi ikinci sırada tamamladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, maçın arıdndan yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada “Biz elimizden geleni yaptık ama bazı şeyleri aşamadık. Sahada şampiyon olunmadığını gördük” dedi.

Kartal şunları söyledi: “Çok fazla konuşmaya gerek yok. Sezon başından bugüne kadar oyuncular, teknik heyet, taraftarlar, yönetim… Şampiyon olmaya çok inandık. Bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Nelere karşı mücadele ettiğimizi biliyoruz. Şampiyonluğun elimizden nasıl kaçtığını bütün Türkiye biliyor, bu aleni bir şekilde oldu.

99 puan, 99 gol.. Şampiyon olamadık ama taraftarların gönlüne girdik. Bize maç sonu teşekkür ettiler. Biz de onlara teşekkür ediyoruz. Taraftara, oyuncular, personele, yönetime, camiama teşekkür ediyorum.

Biz en iyisini yapmaya çalıştık. Biz sadece şampiyonluk kupasını veremedik. Bazı şeyler bizim elimizde değildi. Saha dışında olan olaylara yapacak bir şeyimiz yok. Sahada hak ederek şampiyon olmak istedik. Ancak sahada hak edilerek şampiyon olunmadığını gördük. En iyi şekilde geçen hafta gördük! Bu takım daha iyisini yapacak. Biz elimizden geleni yaptık ama bazı şeyleri aşamadık.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir