Fallout 76, 20 Milyon Oyuncu Barajını Geçti

Bethesda Game Studios, Fallout 76 oyununun Kasım 2018 lansmanından bu yana Appalachia’ya giren 20 milyon oyuncuya ulaştığını ve Aralık 2023’teki 17 milyon oyuncu sayısına göre 3 milyon daha fazla oyuncu kazandığını duyurdu. Oyunun en son 2022 yılı sonlarında 13,5 milyon oyuncuya ulaştığı duyurulmuştu.

Yönetmen ve yönetici yapımcı Todd Howard, Variety ile yaptığı röportajda bu önemli kilometre taşından bahsetti: “Fallout 76 bir süredir oldukça popülerdi ancak bu seviyede değil ve tüm stüdyo için gerçekten harika oldu. Fallout oyununa bağlı olarak, günlük oyuncu sayısında 4-6 katlık bir artış görüyorsunuz ki bu, 30 yıldır bu işi yaptığım süre boyunca gördüğüm hiçbir şeyin ötesinde. Sahip olduğunuz ve daha önce oyunlarınızı hiç oynamamış bu kadar çok insanı oyunlara getiren bir etkinliğe sahip olmak büyük bir şey. Hiç oyun oynamamış veya oyunlarımızdan birini hiç oynamamış yeni oyuncular. Bu gerçekten çok eşsiz bir an.”

Fallout 76, şu anda Açık Test Sunucusunda bulunan Skyline Valley güncellemesiyle yakında ücretsiz bir harita genişletmesine kavuşacak. Yama aynı zamanda belirli yaratıklara karşı mücadele karşılaşmalarını yeniden dengelerken, menzildeki silah hasarının düşüşünü de iyileştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir